CZŁOWIEK I ŚRODOWISKO

Dowiemy się, co jeść, aby być zdrowym, dlaczego tak ważne jest mycie rąk i co by było,
gdyby człowiek był jedynym gatunkiem na Ziemi. Wyhodujemy własne bakterie i
sprawdzimy, czy powietrze jest ciężkie. Zastanowimy się, czy ktoś żyje w kosmosie?
Poznamy egzoplanety, czyli planety poza Układem Słonecznym. Zobaczymy jak świat się
rozszerza i zbudujemy własną galaktykę. Porozmawiamy o tym jak działa nasz mózg i co robi
z informacjami, które przekazują mu oczy?

Zostań szalonym naukowcem – chemiczne eksperymenty

prof. Małgorzata Wszelaka-Rylik

Chcecie zrobić wybuch? Wystartować rakietę? Na tych zajęciach założycie fartuchy i samodzielnie wystrzelicie w powietrze nasz eksperymentalny statek kosmiczny, doprowadzicie do wybuchu wulkanu, czy też wyhodujecie wielokolorowe kryształy. Chemia to nie tylko sztuczne substancje i zanieczyszczenia. Chemia to procesy tłumaczące jak funkcjonuje świat – z czego jesteśmy zbudowani, jak to się dzieje, że pachnie nam czekolada i z czego robi się mydło.

Na własne oczy

dr Maciej Fuszara

Otwórzcie szeroko oczy! Będziemy obserwować otaczający nas świat, ale także wyjaśnimy, jak na niego patrzymy. Do czego właściwie potrzebne nam są oczy? Porozmawiamy o tym jak działa nasz mózg i co robi z informacjami, które przekazują mu oczy? Czy nasze oczy nigdy nie kłamią? Zastanowimy się także czy tak samo widzą wszystkie ssaki?

Czy da się wyjść z czarnej dziury?

dr Michał Artymowski

Czy ktoś żyje w kosmosie? Czy kosmici mogą wyglądać tak jak my, poruszać się jak my? Odpowiemy na te pytania! Poznamy także egzoplanety, czyli planety poza Układem Słonecznym. Zobaczymy jak świat się rozszerza i zbudujemy własną galaktykę!
X
X