Zapraszamy Was do naszej galerii – zobaczcie jak świetnie bawiliśmy się podczas dotychczasowych zajęć!

Współczesne państwo nie może dobrze funkcjonować bez zaangażowania obywateli, znających swoje prawa. Jest to szczególnie widoczne w naszym bezpośrednim otoczeniu, gdzie to od nas zależy, jak zostaną rozwiązane codzienne problemy, np. czy potrzebna jest nam ścieżka rowerowa. Podczas zajęć dowiemy się co może zrobić obywatel, któremu nie podoba się otaczająca rzeczywistość, albo który wpadł na pomysł jak można ją ulepszyć. Napiszemy skargi, wnioskach i petycje.

Obecnie mamy wrażenie, że wszyscy ludzie na ziemi żyją w państwach – tak jednak nie jest. Poznacie lud Badjao – morskich koczowników, którzy całe życie mieszkają na łodziach, a gdy schodzą na ląd cierpią na “chorobę lądową”. Nie chodzą do szkoły, nie mają dowodów osobistych, czy paszportów…

Dowiecie się, kim jest urbanista i co to jest przestrzeń publiczna. Jak zaprojektować miasto życzliwe wszystkim mieszkańcom? Dlaczego zabytkowe części miasta są ważne i co tworzy tożsamość miejsca? …

 

Ziemianie? Europejczycy? Polacy? Jak się mam do Was zwracać? Kim jesteście? Na tych zajęciach porozmawiamy o tym, że każdy z nas może jednocześnie czuć, że należy do wielu grup.Może chcieć decydować o tym jak wygląda jego podwórko, o tym co zbudować w dzielnicy, a także o tym jak ma wyglądać cały kraj, czy nawet kontynent…

Wyobraźcie sobie obraz namalowany jednym kolorem. Albo melodię składającą się z jednego, tego samego dźwięku. Pomyślcie teraz, że wszyscy nosimy takie same ubrania i mamy takie same fryzury. Świat byłby wówczas nieznośnie nudnym miejscem… 

Na tych zajęciach porozmawiamy o tym, że każdy z nas może jednocześnie czuć, że należy do wielu grup. Może chcieć decydować o tym jak wygląda jego podwórko, o tym co zbudować w dzielnicy, a także o tym jak ma wyglądać cały kraj, czy nawet kontynent. …

 

Czy wiecie, że smartfon nigdy nie zasypia – co więcej chce byśmy go nie odkładali, ale używali jak najdłużej. To urządzenie może być Waszym przyjacielem i pomocnikiem, ale też zagrożeniem dla Waszego zdrowia i bezpieczeństwa. …

 

Na tych zajęciach założycie fartuchy i samodzielnie wystrzelicie w powietrze nasz eksperymentalny statek kosmiczny, doprowadzicie do wybuchu wulkanu, czy też wyhodujecie wielokolorowe kryształy. 

Jak wykorzystać gry i zabawy w uczeniu oraz w rozwijaniu umiejętności społecznych, takich jak przekonywanie do swoich poglądów, czy też słuchanie innych? …

Za nami drugi rok działania Uniwersytetu Młodego Badacza! Zakończyło go uroczyste zakończenie roku, na którym nasi studenci otrzymali dyplomy, nagrody oraz wysłuchali niezwykle inspirującego wykładu dr Romany Rupiewicz.

 

Jak na prawdziwy Uniwersytet przystało, nasi studenci mieli okazję uczestniczyć w uroczystym zakończeniu roku akademickiego 2020/2021, po którym rozpoczął się piknik z atrakcjami i zabawami…

Czy wiesz co jesz? Na tych zajęciach sprawdzimy co znajduje się w najbardziej popularnych produktach, które pojawiają się na naszych stołach.  W serach, śmietanie, w wędlinach jak prawdziwi detektywi posługujący się mikroskopem poszukamy skrobi.

 

Czy prawda zawsze jest dobra, a kłamstwo należy potępiać? Czy są w życiu takie sytuacje, kiedy należy skłamać? Czy można okłamać kogoś … mówiąc prawdę? Po co kłamiemy? Dlaczego kłamstwo ma zawsze „krótkie nogi”? Czym w ogóle jest prawda? …

Wyobraźcie sobie obraz namalowany jednym kolorem. Albo melodię składającą się z jednego, tego samego dźwięku. Pomyślcie teraz, że wszyscy nosimy takie same ubrania i mamy takie same fryzury. Świat byłby wówczas nieznośnie nudnym miejscem… 

 

X
X