ludzie I polityka

Kiedy w państwie rządzi król, a kiedy prezydent? Na zajęciach dowiemy się, na czym polega polityka oraz jak ważne jest decydowanie w życiu każdego z nas. Czym różni się demokracja od anarchii? Zobaczymy, jak wygląda parlament od kuchni i sprawdzimy, czym zajmują się posłowie!

Kosmiczna polityka i obywatelskie przyciąganie ziemskie.

dr Kinga Wojtas

Ziemianie? Europejczycy? Polacy? Jak się mam do Was zwracać? Kim jesteście? Na tych zajęciach porozmawiamy o tym, że każdy z nas może jednocześnie czuć, że należy do wielu grup. Może chcieć decydować o tym jak wygląda jego podwórko, o tym co zbudować w dzielnicy, a także o tym jak ma wyglądać cały kraj, czy nawet kontynent.

Był sobie król… a może prezydent? Parę słów o państwie.

dr Katarzyna Walecka

Drodzy Państwo czas na państwo – opowiem Wam o tym dlaczego w niektórych państwach nadal rządzą królowie a w innych prezydenci. Skąd się bierze król a skąd prezydent? Czy monarchia monarchia może być demokracją? Zastanowimy się, czy w państwie potrzebna jest władza, czy można żyć bez polityki?

Proszę podnieść rękę i nacisnąć przycisk – co się robi w parlamencie.

dr Marek Jarentowski

Panie Posłanki, Panowie Posłowie rozpoczynamy obrady. Zabiorę was na wycieczkę z kamerą po polskim parlamencie – odwiedzimy najważniejsze miejsca w budynku, zerkniemy na sale plenarne. Opowiem Wam do czego służy parlament, czym zajmują się posłowie i czy można rządzić bez nich.
X
X