Było sobie (cyber)społeczeństwo?

Na zajęciach dowiemy się, na czym polega polityka oraz jak ważne jest decydowanie w życiu
każdego z nas. Zobaczymy, że polityka nie toczy się w telewizji, ale spotykamy ją codziennie,
a nawet sami jesteśmy politykami! Nauczymy się debatować i spierać-okazując zrozumienie
dla innych. Podczas zajęć porozmawiamy o tym, czym się od siebie różnimy i jakie to ma
znaczenie. Zorganizujemy własny parlament i przeprowadzimy wybory.

Nie hejtuj, spróbuj zrozumieć – o pożytkach płynących z różnorodności.

dr Piotr Jakubowski

Wyobraźcie sobie obraz namalowany jednym kolorem. Albo melodię składającą się z jednego, tego samego dźwięku. Pomyślcie teraz, że wszyscy nosimy takie same ubrania i mamy takie same fryzury. Świat byłby wówczas nieznośnie nudnym miejscem… Podczas zajęć porozmawiamy o tym, czym się od siebie różnimy i jakie to ma znaczenie. Nauczymy się z szacunkiem wymieniać poglądy i okazywać zrozumienie dla innych.

Sekretne życie smartfona

prof. Monika Przybysz

Czy wiecie, że smartfon nigdy nie zasypia – co więcej chce byśmy go nie odkładali, ale używali jak najdłużej. To urządzenie może być Waszym przyjacielem i pomocnikiem, ale też zagrożeniem dla Waszego zdrowia i bezpieczeństwa. Na tych zajęciach opowiem Wam o tym jak mądrze używać smartfona i wiedzieć jak się nie dać oszukać w internecie.

Jak zbudować przyjazne miasto?

dr Romana Rupiewicz

Dowiecie się, kim jest urbanista i co to jest przestrzeń publiczna. Jak zaprojektować miasto życzliwe wszystkim mieszkańcom? Dlaczego zabytkowe części miasta są ważne i co tworzy tożsamość miejsca? Gdzie powinien znaleźć się rynek i jak stworzyć dobrą komunikację? Czy wiecie że, miasta mają swoje rytmy, kształty a nawet zapachy! Wszystko zależy od parków, skwerów i waszej wyobraźni. Dowiemy się co to są osie widokowe, korytarze napowietrzające i suburbia. Zaprojektujemy wymarzone przestrzenie i place zabaw.
X
X