Społeczeństwo i filozofia

Każdy z nas jest częścią społeczeństwa i każdy może o nim decydować, nawet jeśli ma niewiele lat! Na zajęciach dowiecie się, jakie miejsce zajmujecie w nowoczesnym społeczeństwie i co możecie zrobić, aby dzięki Wam stawało się coraz lepsze. Pokażemy Wam, że w gronie przyjaciół każdy problem jest łatwiejszy do rozwiązania, mimo, że nie każdy z nas ma zawsze takie samo zdanie. Przeprowadzimy debatę i wymienimy się poglądami na różne tematy. Damy się ponieść emocjom, bo nawet złość jest w porządku, jeśli potrafimy sobie z nią poradzić.

Nie hejtuj, spróbuj zrozumieć – o pożytkach płynących z różnorodności.

dr Piotr Jakubowski

Witajcie w krainie języków obcych. Opowiem Wam dlaczego warto uczyć się innych języków oraz jak można to robić ciekawie i przyjemnie. Dzięki nauce języków obcych możesz na przykład zrozumieć zaklęcia z książek o Harrym Potterze. Posłuchamy nagrań, ale też sami zarejestrujecie swoje wypowiedzi i porównamy jak różnie ludzie z innych części Europy wymawiają te same wyrazy, np. sport. Zobaczymy w ten sposób, że wiele wyrazów ma podobne brzmienie w różnych językach.

Czy zawsze trzeba mówić prawdę?

prof. Maciej Bała

Zapraszam na bardzo ważne zajęcia – będziemy rozmawiać o prawdzie i o kłamstwie. Czy prawda zawsze jest dobra, a kłamstwo należy potępiać? Czy są w życiu takie sytuacje, kiedy należy skłamać? Czy można okłamać kogoś … mówiąc prawdę? Po co kłamiemy? Dlaczego kłamstwo ma zawsze „krótkie nogi”? Czym w ogóle jest prawda?

Sekretne życie smartfona.

prof. Monika Przybysz

Czy wiecie, że smartfon nigdy nie zasypia – co więcej chce byśmy go nie odkładali, ale używali jak najdłużej. To urządzenie może być Waszym przyjacielem i pomocnikiem, ale też zagrożeniem dla Waszego zdrowia i bezpieczeństwa. Na tych zajęciach opowiem Wam o tym jak mądrze używać smartfona i wiedzieć jak się nie dać oszukać w internecie.
X
X