Społeczeństwo i filozofia

Każdy z nas jest częścią społeczeństwa i każdy może o nim decydować, nawet jeśli ma niewiele lat! Na zajęciach dowiecie się, jakie miejsce zajmujecie w nowoczesnym społeczeństwie i co możecie zrobić, aby dzięki Wam stawało się coraz lepsze. Pokażemy Wam, że w gronie przyjaciół każdy problem jest łatwiejszy do rozwiązania, mimo, że nie każdy z nas ma zawsze takie samo zdanie. Przeprowadzimy debatę i wymienimy się poglądami na różne tematy. Damy się ponieść emocjom, bo nawet złość jest w porządku, jeśli potrafimy sobie z nią poradzić.

Nie hejtuj, spróbuj zrozumieć – o pożytkach płynących z różnorodności.

dr Piotr Jakubowski

Wyobraźcie sobie obraz namalowany jednym kolorem. Albo melodię składającą się z jednego, tego samego dźwięku. Pomyślcie teraz, że wszyscy nosimy takie same ubrania i mamy takie same fryzury. Świat byłby wówczas nieznośnie nudnym miejscem… Podczas zajęć porozmawiamy o tym, czym się od siebie różnimy i jakie to ma znaczenie. Nauczymy się z szacunkiem wymieniać poglądy i okazywać zrozumienie dla innych.

Czy zawsze trzeba mówić prawdę?

prof. Maciej Bała

Zapraszam na bardzo ważne zajęcia – będziemy rozmawiać o prawdzie i o kłamstwie. Czy prawda zawsze jest dobra, a kłamstwo należy potępiać? Czy są w życiu takie sytuacje, kiedy należy skłamać? Czy można okłamać kogoś … mówiąc prawdę? Po co kłamiemy? Dlaczego kłamstwo ma zawsze „krótkie nogi”? Czym w ogóle jest prawda?

Grać czy nie grać? Jak odnaleźć się w świecie gier.

prof. Jarosław Piotrowski

Zajęcia poprowadzi dr Jarosław Piotrowski, psycholog społeczny, wykładowca w Instytucie Psychologii UKSW.  Bada jak ludzie, grupy, społeczności wpływają na człowieka: na to jak myśli, co czuje, ale także jak się zachowuje.  Zajmuje się przekonaniami ludzi na własny temat oraz skutkami zbytniej koncentracji na sobie. Fascynuje go również to, w jaki sposób ludzie nadają sens swojemu życiu (dlaczego jest dla nich ważne). Poza badaniami naukowymi zajmuje się wykorzystaniem gier i zabaw w uczeniu oraz w rozwijaniu umiejętności społecznych, takich jak przekonywanie do swoich poglądów, czy też słuchanie innych.
X
X